Ligy se rozjíždějí, legionáři se o víkendu výhry nedočkali. | Chovanec Sport Agency, a.s.

Ligy se rozjíždějí, legionáři se o víkendu výhry nedočkali.

Po belgické nejvzšší soutěži se rozběhla i druhá anglická liga,  ve které máme dvojnásobné zastoupení.Ani jeden z leguonářů  se však vítězství nedočkal. Alespoň  Matěj Vydra se radoval z bodu , který měl z hřiště exligového Sunderlandu  velkou cenu.

Daniel Pudil

Preston-Sheffield Wednesday 1:0, odehrál celý zápas

Jednomu z favoritů na první šestku (přímý postup nebo play off) se úvodní duel nevydařil. Na hřišti nevyzpytatelného Prestonu prohrál Sheffield 0:1, když jediný gól inkasoval z pokutového kopu. Daniel odehrál celý zápas a v deníku The Sun si vysloužil průměrnou známku 5. Už v úterý si mohou „Sovy“ zlepšit náladu v úvodním kole Ligového poháru, v němž hostí Chesterfield.

Matěj Vydra

Sunderland-Derby County 1:1, nastoupil v 66. minutě

Vzhledem k nedávným zdravotním problémům zahájil Matěj sezonu mezi náhradníky, ale po svém příchodu na hřiště pomohl hru Derby oživit. Byl aktivní a na míči. Po svém příchodu vypracoval obří příležitost pro svého partnera v útoku Chrise Martina, který ovšem neskóroval. V deníku Telegraph ocenili Matějův výkon nadprůměrnou známkou 7. V rámci prvního kola Ligového poháru se Derby představí v úterý na půdě Grimsby.

Jakub Brabec

Standard Lutych-Racing Genk 2:1, odehrál celý zápas

Po úvodní domácí remíze 3:3 vyšel tentokrát Racing bodově naprázdno, když prohrál na půdě Standardu, ačkoliv po první půli vedl 1:0. Domácí dvěma brankami v rozmezí patnácti minut skóre otočili. Jakub odehrál celý zápas. V nejbližším kole zamíří Genk do Antverp.

Vladimír Darida vstoupí s Herthou Berlín do soutěže až za dva týdny.