Pudil: Na Terryho se moc těším! Do slabé ligy by nikdy nešel! | Chovanec Sport Agency, a.s.

Pudil: Na Terryho se moc těším! Do slabé ligy by nikdy nešel!

Zatímco Matěj Vydra svou novou sezonu SKY BET Championship zahájil již včera utkáním proti loňskému účatníkovi Premiere league týmu Sunderland FC 1-1, Dan Pudil zahájí sezonu dnes v utkání proti týmu Preston North End. V rozhovoru mimo jiné vypráví o ambiciách jeho klubu Sheffield Wednesday, ale i vyrovnanosti soutěže...
 
Jak se cítíš po letní přípravě Dane?

Po dlouhé době jsem absoloval celou, protože v předchozích dvou letech jsem ani jednu neměl kompletní. Tentokrát jsem odehrál ze sedmi přípravných utkání šest, což je super, ačkoliv jsem vlastně nehrál na své pozici. Hrál jsem na pozici levého stopera, poněvadž náš kapitán je zraněný. Vlastně až v utkání proti Rangers jsem se na poločas vrátil na pozici levého obránce. Trošku to pro mě byla změna, ale trenér aspoň ví, že pokud nastane nějaký problém, může se mnou počítat i na stopera.

Jak se ti na nezvyklém místě hrálo?

Nebylo to vlastně vůbec špatné. Je to samozřejmě jiné, vlevo si držíte lajnu, nebezpečí hrozí pouze z jedné strany, tady se musíte celkově lépe orientovat. Jste ovšem častěji ve hře a na balonu což je super.

Mnoho klubů opět hodně posilovalo, ​k jakým změnám došlo přes léto v Sheffieldu?

Nebyly nijak velké, některým skončilo hostování a jediným příchodem je krajní záložník Adam Boyd z Burnley FC. Trenér je spokojený s mančaftem, jaký máme, vyloženě se neposilovalo jako v minulých sezonách, hledají se snad jen ortodoxní stopeři.

V minulé sezoně jste vypadli v semifinále play-off. Probírali jste to na na začátku přípravy, třeba jako motivační prvek do sezony?

Trošku jsme se o tom bavili, ale spíš z pohledu, že děláme progres. První sezonu jsme skončili šestí, druhou čtvrtí, i když jsme nakonec nepostoupili. Chtěli bychom se dostat zase výš, hrát o přímý postup nebo play-off jako v minulé sezoně. Ale minimálně deset dvanáct týmů si na začátku sezony říká to samé. Bude to opět nesmírně těžká sezona, stejně jako každý rok.

Kdo je podle tebe favoritem na přímý postup?
Je to složité určit. Z Premiere league sestoupili Hull, Sunderland a Middlesborough, favoritem může být Aston Villa. Na druhou stranu ani ten co sestoupí, nemusí hrát o návrat hned v první sezoně. Záležet bude určitě na vstupu do sezony.

Mimořádným zpestřením je příchod Johna Terryho do týmu Aston Villy. Jaký to může mít efekt pro soutěž?

Je to hvězda, legenda Chelsea FC a celé Premiere league. Je dobře, že ještě pokračuje v karieře. Samozřejmě vzhledem k postům, na kterých hrajeme, nebude naše konfrontace na hřišti tak veliká, ale na zápasy s Aston Villou se těším. Jeho příchod je skvělá reklama pro celou ligu! Doufám, že jeho příchodem stoupne liga i v očích českých fanoušků, protože příchod takového frajera, který odehrál stovky zápasů za Chelsea ajde do naší ligy znamená, že ta liga je kvalitní! Do slabé ligy by nešel. Držte mi palce ať máme úspěšnou sezonu..